22 Nisan 2024

Peaceful Mülteci İletişim & Destek Merkezi

Çeşitli nedenlerden anavatanını terk edenler, mültecilik yolunda çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kalıyorlar. ‘Desteğe ihtiyacı olanları, destek verebilecek onlarla buluşturmak’ için Peaceful Actions Platformu, “Mülteci İletişim & Destek Merkezi”ni hayata geçirdi.

Amaç; yaşanan problemlerde, farklı aktörlerin destek ve yardımını sağlayıp, baskı ve stres altında olan mağdurun derdine deva olmaktır.

Mülteci İletişim & Destek Merkezi sadece ve sadece; ‘’Deport, İade, Kırmızı Bülten/Difüzyon ve Pasaport iptali nedeniyle gözaltı’’ konularında yardım ve danışmanlık yapmaktadır. Bu konularda yardıma ihtiyacı olanlar merkeze, sosyal medya, e-posta veya whatsapp hattı üzerinden ulaşabilir.

Takip ve bilgi açısından, ilk etapta yaşanan sorunun öz ve net ifadelerle yazılması önem arz etmektedir. İlgi alanımıza giren konularda, uzman arkadaşlarımız en kısa sürede irtibata geçip, sorunun çözümünde yardımcı olacaktır.

Mülteci İletişim & Destek Merkezi, bir iltica danışmanlık ve rehberi değildir. Lütfen sadece çalışma alanımızla ilgili konularda başvurunuz. Elbette çalışma alanımızda olmayan konularda, yardımcı olacak kurumun olup olmadığı tespit edip, onlarla irtibat sağlanmasında yardımcı olacağız.

İş yükünün artmaması ve ihtiyaç sahibine hızlı yardım adına lütfen sadece çalışma alanımızdaki konularla ilgili Mülteci İletişim & Destek Merkezi’nden yardım talep ediniz.

Whatsapp : +49 170 525 8431

Email: iletisimvedestekmerkezi@gmail.com

Twitter: @PeacefulDestek